Карніка Пешец (Peschetz)

Це найстаріша лінія карники. Свого часу саме ця лінія змогла переконати в перевазі карніки перед іншими бджолами на території Німеччини.

Був момент, коли чистопородних сімей пешец (точніше ті, що вважалися відносно відповідними стандарту) на території Німеччини налічувалося всього кілька десятків. Для збереження цієї лінії німці вжили всіх можливих заходів, і було створено безліч співтовариств які займалися ії збереженням, і селекцією. Завдяки цьому, на сьогоднішній день, це одна з найчисленніших ліній, і дуже улюблена багатьма німецькими бджолярами особливо промисловцями. 

 

Назва Опис
Корисні властивості (ознаки) Посидючість і спокій менш виражені ніж у карніки лінії тройзек, але більш виражені ніж в інших породах бджіл. Незлобливість на рівні карники тройзек. Добре працює на будь-яких медоносах. Може працювати на кількох медоносах одночасно. Дуже добре використовує ранній взяток.
Передача ознак Повністю при чистопородному спарюванні. При створенні будь-яких гібридів (всередині породних і міжпородних), як правило, виражений ефект гетерозису позитивний. Добре зберігає ознаки в межах F1 і F2 при вільному паруванні.
Особенності розвитку Ранній розвиток. Часто вибуховий. Пік розвитку настає в середині травня, і зберігається до кінця вересня. Може утворювати великі сім'ї. Сім'я ефективно використовує не менше двох взятків, а при наявності третього - три. Але безсумнівною якістю є здатність сімей працювати на тривалих взятках зі збереженням працездатності.
Максимальний розвиток До середини травня займає не менше двох корпусів. Восени здатна нарощувати великі сім'ї до зимівлі. Матка червить довго (до середини жовтня). Робота по медозбору рекомендована з полукорпусами.
Сила рійливості Більш виражена, ніж у лінії тройзек. Але усувається звичайними противороевими методами. При наявності достатнього взятку і своєчасному відборі меду, як правило, не виявляється.
Гибридізація Гарні гібриди як внутрішньопорідні так і міжпородні. Добре зберігає властивості на рівні F1 і F2. Більш рекомендовано використання в якості материнських сімей при ШО (штучному осеміненні).
Рекомендоване спаровування Острівне чи штучне осемінення (ІОМ).